Hayvan Sağlığı ve Barınak Hijyeni

 

Neta Kimya, Hayvan sağlığı ve barınak hijyeni konularında profesyonel temizlik malzemeleri gamına sahiptir.

MEME HİJYENİ

 

Süt veren hayvanların meme sağlığında en önemli noktalardan biri de meme hijyenine dikkat etmektir. Hijyen bir bütündür ve burada yapılacak uygulamalar ve kullanılacak ürünlerin hepsi koruyucu amaçlıdır.

SAĞIM SİSTEMLERİ HİJYENİ

 

Sağım sistemleri ve süt tankları içerisindeki süt taşları ve su sertliğinden kaynaklanan birikintiler, burada üremeye başlamış mikroplara karşı, içme suyu kaplarının hijyeni gibi amaçlar için kullanılan kimyasal grubudur.

KÖPÜKLÜ EKİPMAN TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

 

Hayvan barınakları, sağım odaları hayvan yetiştiriciliğinde kullanılan araç ve ekipmanların temizliğinde, paslanmaz yüzey olan Sağım odalarının, süt tanklarının dış yüzeyi ile süt güğümleri, süzgeçleri ölçekleri ve taşıma kaplarında kalmış su sertliğiden kaynaklanan tuz ve kireç birikintilerinin temizliğinde kullanılan kimyasal grubudur.

ORTAM VE BARINAK HİJYENİ

 

Hayvan barınakları, sağım odaları, araç gereç, bot ve ekipmanlar ile ayak banyolarında hijyen amaçlı, veteriner hekimlik sahasında kullanılan her türlü paslanmaz çelik cerrahi setlerin hijyeninde, hayvanların içme suları ile sistemlerinin hijyeninde kullanılan kimyasal grubudur.

TIRNAK HİJYENİ

 

Gübre içinde bulunan ve gerek büyükbaş gerekse küçükbaş hayvanların tırnak ve ayak hastalıklarına neden olabilecek mikroplara karşı tırnak hijyeninin muhafaza edilmesi ve kontaminasyonların engellenerek salgın hale dönüşmemesi için kullanılan kimyasaldır.

KİŞİSEL HİJYEN

 

Bakteriostatik özelliklerde yada alkol bazlı el yıkama ürünleridir. Ürünler hayvancılıktan cerrahi ünitelere kadar geniş bir alanda kullanlabilmektedir.

Neta Kimya, Endüstriyel Hijyen Sektöründe Mutfak, Çamaşır, Bina Bakımı, Genel, Kişisel, Havuz, Gıda, İçecek, Çiflik ve Barınak Hijyeni konularında profesyonel temizlik malzemeleri gamına sahiptir.

 

Firmamız ürünlerimizle birlikte kullanılabilen her türlü yardımcı teknik malzeme ve üniteleri bedelsiz olarak siz müşterilerine sunmakta zaman kaybı ve gereksiz tüketimin önüne geçmektedir. Bu aynı zamanda kullanım kolaylığını da beraberinde getirir. Ürünlerimiz özellikle sade ve öz bir Türkçe ile isimlendirilmiştir. Böylelikle personelin yabancı isim ve terimlerle kafalarını karışması engellenir. Teknik yetkili arkadaşlarımız her istenildiğinde seminer tarzında veya uygulamalı tanıtım yöntemi ile personel eğitiminize yardımcı olurlar.