KÖPÜKLÜ EKİPMAN TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

Köpüklü Ekipman Temizlik Ürünleri için, alkali, asit bazlı ürün grupları ile Neta Kimya güvenilir çözüm.

Alkali Köpüklü Ekipman Temizlik Ürünleri, hayvan barınakları, sağım odaları, hayvan yetiştiriciliğinde kullanılan araç ve ekipmanların temizliğinde kullanılır. Asit baslı Köpüklü Ekipman Temizlik Ürünleri ise, paslanmaz yüzey olan Sağım odalarının, süt tanklarının dış yüzeyi ile süt güğümleri, süzgeçleri ölçekleri ve taşıma kaplarında kalmış su sertliğinden kaynaklanan tuz ve kireç birikintilerinin temizliğinde kullanılır.

VKS 1 FOAM
Alkali Ürünler

Ambalaj Şekli

0kg
0kg

MANUEL KÖPÜKLÜ TEMİZLİK MADDESİ

Hayvan barınakları, sağım odaları, hayvan yetiştiriciliğinde kullanılan araç ve ekipmanların temizliğinde kullanılır.

ÖZELLİĞİ

Bol köpüklü hafif alkali bir üründür. Çiftliklerde kullanılan her türlü süt sağım ekipmanlarının temizliğinde kullanılmak üzere formüle edilmiştir.Soğutma tesislerinin ve su ile temizlenen her tür ekipman temizliğinde kullanılır ve temizleme yaparken aynı zamanda hijyen sağlar ve kullanılan ekipmana hiç bir şekilde zarar vermez.

KULLANIM ŞEKLİ

Öncelikle sistemin içi boşaltılır ve ılık su (30-35 derece) ile ön yıkama yapılarak kaba kir alınır. Daha sonra sıcak suya (yaklaşık 60-70 derece) VKS 1 maddesinden 5-10gm/lt su olacak şekilde ilave ederek manuel veya otomatik yıkama sistemi ile sirküle edin.Sağım başlıklarından ve ekipmanın her tarafının solusyonla temizlenmiş olmasına dikkat edin.Ekipmanlarınızı fırça ile iyice temizleyin ve gerekiyorsa işlemi tekrarlayın. Eğer önceden beklemiş ekipman temizliği yapılacak ise VKS1 ile hazırlanmış solusyon içerisinde daldırma yöntemi yaparak bekletebilirsiniz.Daha sonra bol temiz su ile durulama yaparak sisteminizi ve ekipmanı kurumaya bırakın.

VKS 5 FOAM
Alkali Ürünler

Ambalaj Şekli

0kg
0kg

ALKALİ BAZLI, KÖPÜKLÜ TEMİZLİK MADDESİ

Köpüklü Ekipman Temizlik Ürünleri, hayvan barınakları, sağım odaları hayvan yetiştiriciliğinde kullanılan araç ve ekipmanların temizliğinde kullanılır.

KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ

• Sodyum Hidroksit %5-10 w/w ve EDTA % 5-10 w/w
• Alkali formulasyona sahiptir.
• Açık sarı renkli çözeltidir.
• pH 12 – 13
• 0-45 Cº’de raf ömrü 12 aydır.
• Köpürebilir özelliğiyle uygulandığı yüzeyi bütünü ile sarar. Böylece ürün içindeki etken maddenin yüzeyle temas süresini arttırarak temizlik etkinliğinin artmasını sağlar.
• Yapısındaki deterjanik maddeler sayesinde mükemmel derecede, ağır organik kirleri temizleme etkinliği gösterir.
• Ortamdaki dışkı, çamur ve su sertliğinden kaynaklanan kireçsel oluşumlardan etkilenmez.
• Biyolojik ayrışma özelliğindedir. Doğada kalıntı bırakmaz. %2 ila %4’lük kullanım konsantrasyonlarında yüksek derecede etkinlik gösterir.
• Yüzeye uygulanan köpük uygun kullanım miktarlarında en az 30 dakika sönmeden ortamda kalır.
• Biyolojik ayrışma özelliğindedir. Doğada kalıntı bırakmaz.
• Alüminyum yüzeylere uygun değildir.
Yüksek basınçlı köpük ve durulama makineleri ile kullanılır.

UYGULAMA

Köpük yapıcı makinalar veya Jet Wash ile yapılan köpük uygulamasıyla hem suyun yerinden sökemediği kirler bu sayede yerlerinden uzaklaştırılmış olur. Etkili bir sonuç için köpüğün uygulama alanında en az 10 dakika bırakılması gerekir (Kullanılan ürünün tüketim miktarını köpük kalitesini göz önünde tutarak kullanılabilecek dozaj ayarlama memeleri ile ayarlamak mümkündür. Önerilen kullanım miktarları tercih edilmelidir). Köpük uygulaması hem soğuk hem de sıcak su ile yapılabilir. Tercihen sıcak su ile yapılan uygulama sayesinde ürün etkinliği daha da arttırılmış olur. Ürünün periyodik kullanımı ile uygulama yüzeyinde bir film tabaka oluşur. Film tabaka sayesinde yüzeyin kir tutma kabiliyeti düşer. Böylece zaman içerisinde uygulama yüzeyinin daha az kirlendiği ve yapılan temizleme yöntemi ile kirin daha kolay ortamdan çıkartıldığı gözlenir.

VKA 10
Asit Bazlı Ürünler

Ambalaj Şekli

0kg
0kg

ASİT BAZLI, KÖPÜK HALİNE GELEBİLEN SIVI TEMİZLİK MADDESİ

Köpüklü Ekipman Temizlik Ürünleri paslanmaz yüzey olan Sağım odalarının, süt tanklarının dış yüzeyi ile süt güğümleri, süzgeçleri ölçekleri ve taşıma kaplarında kalmış su sertliğinden kaynaklanan tuz ve kireç birikintilerinin temizliğinde kullanılır.

Ürün; köpük yapıcı sistemlerle kullanılır. Köpürebilir özelliğiyle uygulandığı yüzeyi bütünü ile sarar. Böylece ürün içindeki etken maddenin yüzeyle temas süresini artırarak hijyen etkinliğinin uzamasını sağlar.

KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ

• Fosforik asit %>30 w/w
• Renksiz, kokusuz sıvıdır.
• pH 1.2 – 2.2
• 0-45 Cº’de raf ömrü 12 aydır.
• Mükemmel derecede, inorganik kirleri temizleme etkir gösterir.
• Asidik bileşimi sayesinde uygulanmış oldukları yüzeylerde su sertliğinden kaynaklanan tuz ve kireç kalıntılarının ayrıca lekelerinin ortadan kalkmasını sağlar. Diğer taraftan asi yapısı sayesinde mikropların üremelerini sınırlandırır.
• İçerdiği özel inhibitörler sayesinde hassas yüzeylerde (alüminyum, bakır ve oluşumları) kullanılabilir.
• Köpürebilir özelliğiyle uygulandığı yüzeyi bütünü ile sarar. Böylece ürün içindeki etken maddenin yüzeyle temas süre; arttırarak temizlik etkinliğinin uzamasını sağlar.
• Özellikle soğutma tankları ve sağımhane içindeki paslanmaz borular ile paslanmaz süt fanuslarının dış yüzeyinde su kireçli olmasına bağlı olarak su lekeleri kalır. Bu durum sağımhanenin görünüşü açısından temiz bir görür vermez. İsteğe bağlı olmak üzere VKA 10 ile paslanmaz yüzeyler köpük yapıcı makineler yardımı ile yıkanabilir, lekelerinin inatçılığına bağlı olmak üzere bu uygulama, uygulama yüzeyine yetecek kadar VKA 10 ve bir fırça yardımı ile kol gücü kullanılarak paslanmaz yüzeylere sürülmesi ile yapılabilir.

UYGULAMA

Köpük uygulamasıyla suyun yeterince sökemediği kirler bu sayede uzaklaştırılmış olurlar. Etkili bir son için köpüğün uygulama alanında en az 10 dakika bırakılma gerekir. Kullanılan ürünün tüketim miktarını köpük kalitesini göz önünde tutarak kullanılacak dozaj ayarlama memeleri ile ayarlamak mümkündür. Köpük uygulamasının 40-50 C° de su kullanılarak yapılması daha iyi sonuçlar verir. Ardından isteğe bağlı olarak soğuk su ile ve ya sıcak su ile durulama yapılır.